Člověk 21. století

Člověk jedenadvacátého století, tedy člověk dnešního typu, je zvláštní vývojovou větví člověka století dvacátého. Je větví tzv. slepou, zato svým založením zcela jedinečnou. Odborníci se shodují na pojmenování homo habilis electronicus, nebo-li v překladu: člověk zručný elektronický. Důvody tohoto pojmenování se vám zde pokusím nastínit.

Homo habilis electronicus se vyznačuje především rapidním vývojem „chápavého palce“, který vědci slučují s rozvojem příručních telefonů a počítačových polohovacích zařízení, jejichž používáním člověčí palec zesílí a stává se dominantním. V extrémních případech přebírá chápavý palec i funkci myslící, což už vědci nechápou. S rostoucí úlohou palce naopak klesá důležitost ostatních soustav. Na významu ztrácí především mozek a smyslové orgány.

S tím souvisí i druhá část pojmenování, tedy electronicus. Člověka 21. století jen zřídka zahlédnete bez špuntů do uší. Špunty jsou nepřesným výrazem, který je užíván zejména mezi laiky. Ve skutečnosti se jedná o malé reproduktorky, které vydávají nepředstavitelný hluk s cílem narušit posluchači sluch. Člověk 21. století se takto baví. Kromě problémů se sluchem dnešního člověka sužuje i špatný zrak a nezdravé zakřivení páteře (leckdy až do groteskních tvarů). Tyto problémy jsou způsobeny obzvláště mnohahodinovým vysedáváním před televizorem a monitorem počítače. Netřeba již dodávat, že všechny tyto vlivy jsou také přímou příčinou ochromení mozkového centra.

Na závěr je ještě nutno podotknout, že homo habilis electronicus reaguje, bez výjimek, násilně a agresivně, pokud je vyvíjena snaha jej od technologických výdobytků odtrhnout. Tímto Vás tedy předem varuji a odrazuji od podobných praktik.

PS: Stále probíhají experimenty interakce homo habilis electronicus s knihami. Bezvýsledně.

Creation: 2008-11-08 00:00:00 | Authors: Demo