Bohren & der Club of Gore

Je to sen?

* * *

Noc. Mlha. Chlad.

Něco jako opravdu malé náměstí. Jen pár metrů po každé straně. Co budova to ostrý neon.
Lidé? Ano, jsou to lidé. Krčí se ve stínech samy pro sebe, trosky, přetvořené bytosti těchhle stok. Jeden na mne stočí zrak, já se schoulím pod kabát, nesnesu to.

Je tu zima, vše je promočené, v kalužích odráží se barvy světel. Močí a ethanolem jako had skulinkami plazí se plná vůně. Tabák. Drahý, prvotřídní. A tichá ozvěna jazzu. Pomalá, krásná a na pokraji vědomí.

Cítím se divně. Přes ostrý zrak, jako by vše postrádalo kontury, nedá se říct, kde jedno začíná a jiné končí, vše je jedno, jen ne úplně.

Jazz. Libé tóny saxofonu a hravý smutný klavír.
A ten tabák.
Něco mi dali. Drogu nebo…něco.

Co je tohle za místo? Odtržené od zbytku světa. Má svůj čas a svoje zákony, cítím to.
Musím pryč, musím dál. Někdo po mně jde, jsem v nebezpečí.

* * *

Náhlý záchvat paniky mě pomalu opouští, ale srdce mi stále buší. Co je to za místo? Jak jsem se pustil jednou z úzkých temných uliček, už jsem je neopustil. Jsou mi v zádech! Někde. Každou chvíli cítím, jak zpoza rohu vychází osoba, nebezpečná, temná. A nic, není tam.

Zapálil bych si, ale bojím se toho malého světélka, majáček v temnotě moře.
Viděli by mě.

Odkud slyším tu hudbu?

* * *

Mají mě, už jsou blízko.

* * *

Běžím, běžím dlouhou uličkou, zakopávám. Stěna.

Ach bože, ne, prosím!

Přitisknu se ke zdi a se slzami v očích hledím zpět. Tady tě nikdo nezachrání, nikdo se o tobě ani nedoví, až tu budeš ležet, anonymní tělo bez duše.
Cihlové stěny nekonečné ve své výšce, pod pokličkou tmy.

Srdce mne kopne do hrudníku, když mlhy zpoza rohu konce ulice prorazí černá silueta. Stojí a čeká. Já křivým tvář, pláču, jak děti nepláčou a v duchu prosím ať je konec. Náhle se postava stočí čelem ke mně a jakási souhra světel, kdoví odkud, odhalí jí tvář.

Rudé vlasy, rudý nos, pomalovaný bílý obličej. Klaun! Příšerný, hrozivý. Směje se! Směje se a za břicho se popadá. Hledí na mne.
A náhle zmlkne a jak se objevil, tak zmizel.

Někde v dáli je slyšet saxofon a cítit drahý tabák.

Creation: 2010-09-08 00:00:00 | Authors: Demo