Úvody do světa IT

Se nějak stalo (jsou tam holky), že jsem teď několikrát vedl takovou neformální sešlost, kde se snažím představit základy světa IT a to způsobem, jak mně se zdá vhodné to vykládat. Pokouším se vysvětlit vybrané (základní) pojmy, principy a případně říct i nějaká fakta (nebo snad fikta?). Zatím samá teorie a žádná praxe, ale ta by mohla případně navazovat. Sepisuju k tomu materiály a ty jsou zde ke stažení: příspěvek s materiály

Creation: 2019-02-15 21:46:26 | Authors: Demo

Demovy iracionální seznamy

Disclaimer: For the list of people by ethnicity, please refer to the dedicated page on wikipedia (https://en.wikipedia.org/wiki/Category:Lists_of_people_by_ethnicity), these are different.

Protože se řídím pravidlem "začít si udržovat další seznam není nikdy špatný nápad" mám tu celou sekci věnovanou seznamům - Listy. V tuto chvíli se tam nacházejí především seznamy mých výběrů hudby:
 • Seznam klasické hudby
  • Ten je nejdůležitější. Věřím, že klasická hudba je pro všechny, jen se kolem ní vytvořila aura, že je pouze pro snoby a smetánku. Seznam existuje pro toho, kdo by si chtěl zkusit něco poslechnout a klasickou hudbu jinak neposlouchá. Když člověk zkusí jen něco náhodně, je velká pravděpodobnost, že to bude nuda. Podle mě je 90% klasické hudby nuda a pak vybraná díla, která jsou super - a ta najdete v seznamu.
 • Seznam scénické hudby (filmové a herní)
  • Prostě soundtracky. Filmová hudba má nejblíže ke klasické hudbě, ale lidé ji nemají zařazenou do škatulky neposlouchatelného. Taky má většinou jednodušší strukturu, chytlavé leitmotivy a člověk to má spojené s atmosferou ve filmu, takže je to takové přístupnější.
 • Seznam české mainstreamové hudby
  • Zpola osobní seznam - českou hudbu téměř neposlouchám, ale řekl jsem si, že ji nesmím plošně zatracovat. Když najdu něco českého, co se mi líbí, budu to sem psát. Za "mainstreamovou" kategorii ji označuji z nouze, protože nemám lepší slovo - myslím tím jakousi negaci klasické hudby, jazzu/blues a většinou něco, co je zpívané.
 • Seznam západní mainstreamové hudby
  • Ten zatím neexistuje, ale asi bude. K označení "mainstreamová" viz výše. Kromě pár případů všeobecně známých kapel, které budu muset zmínit (Radiohead) sem chci hlavně psát své občasné nálezy méně známých interpretů (Emily Wells, Kate Tempest).
  • [Edit 2019-01-14: No a už existuje]

Do budoucna přibudou asi další výběry ze světa umění, ale seznamy by měly obsahovat i ne-umělecké věci jako třeba výběry dobrých IT utilit či odkazů atp. Zatím přesně nevím, je třeba se zamyslet nad strukturou.

Creation: 2018-09-16 14:16:43 | Authors: Demo

Piano: Blue and Gray (Lincoln movie)

Do Artsy:audio sekce přibyla nahrávka mnou zahrané skladby z filmu Lincoln. Začal jsem se ji učit asi 3 roky zpátky a pak to opustil a teď v závoji noci jsem se ji konečně doučil. Nahrávka historicky prvního úspěšného pokusu po asi 100 nezdařilých. Enjoy: /artsy/audio-post?postId=74

Creation: 2018-09-04 20:11:29 | Authors: Demo

Nový text + hudba: Infinitiv

Že občas napíšu nějakou básničku a zveřejním ji jsem si už zvykl, ale tentokrát jsem se pokusil ji zhudebnit a level trapnosti je over 9000. Opravdu jsem si oblíbil rapperku/zpěvačku/básnířku Kate Tempest a řekl jsem si, že musím zkusit vytvořit něco v podobném stylu a ještě k tomu v češtině, ve které mi téměř každá hudba zní trapně. Spokojený sice nejsem, Kate to nepřipomíná vůbec, ale nechtěl jsem to nedokončit a když už jsem si s tím dal práci a má to nějakou výslednou formu... Tak tady text: Infinitiv - lyrics a tady zhudebněné: Infinitiv - hudba

Nástroje na tu hudbu: Audacity na propojení a nějaký postprocessing + FL studio (free) pro spojení s el. klávesami a použití soundfontů (bicí a vše vytvořeno ručně klávesami) + mobil na nahrávku hlasu (proto zním jak přiškrcenej moravák asi)

 

Creation: 2018-06-17 16:57:55 | Authors: Demo

Předchozí stránka (1) Další stránka (3)